ШНИРІВ

EnglishRussian
Ви знаходетесь тут: ГОЛОВНА СКРИЖАЛІ ІСТОРІЇ

СКРИЖАЛІ ІСТОРІЇ

PDFДрукe-mail
Написав Василь Макар

В Україні з найдавніших часів побутує звичай з нагоди відзначення певних дат, визначних подій встановлювати пам'ятні знаки. Найдавнішим видом такого роду пам'яток являються могильні кургани. Могили на теренах України насипалися над місцями поховання визначних членів громади або воїнів, які загинули у боротьбі з ворогом. На сьогодні такі могили є цінним джерелом знань про життя, побут наших далеких предків. Унікальними і найдавнішими пам'ятками курганного типу в Україні являються Кам'яна могила(12 тис. років до н.е.) та Товста могила( скіфська доба).
Окрім поховальних курганів на теренах України поширився звичай насипати символічні могили з метою увіковічення пам'яті героїв, полеглих за визволення України від загарбників. Таким чином народ прагнув засвідчити свою вдячність вірним синам України, які віддали своє життя задля високої і праведної мети.
У житті кожної громади трапляються події важливі в конкретному історичному проміжку часу для даної спільноти людей. Ці події вшановуються членами громади і увіковічуються для наступних поколінь шляхом встановлення пам'ятних знаків: хрестів, фігур, капличок. Такі пам'ятки історичних подій встановлюються як за участі всіх членів громади, так і окремими її членами. В залежності від значимості подій, з нагоди яких встановлено пам'ятні знаки, їх можна розділити на три групи:
1) пам'ятки, встановлені з нагоди знаменних подій в житті держави чи урочистих церковних дат;
2) пам'ятки, встановленні з нагоди важливих подій в житті громади;
3) пам'ятки, встановлені з нагоди подій, що стосуються окремих членів громади.

Детальніше...