Перша письмова згадка про село Шнирів зустрічається у судовому позові жителів села Опарипси на панів Олеських, які самовільно захопили їхні землі і заснували на них село Шнирів. Цей документ датовано 1546 роком.
Територія, на якій розташоване село Шнирів, була заселена людьми з давніх-давен. Про це свідчать археологічні знахідки на східній околиці села в урочищі Перекалки. На цій території знайдено крем’яні знаряддя праці епохи мезоліту–неоліту (ІІ тис. р. до н. е.). Це крем’яні сокири, наконечники для стріл, рубила, різці – частина з них зберігається у Бродівському краєзнавчому музеї та в місцевому музеї історії села.
Яскравою сторінкою в історії села Шнирів стала визвольна боротьба українського народу 1648–1651 рр. Сумною згадкою про ці історичні події, що визначили долю всієї України, є козацька могила, що височить неподалік села.

Як засвідчують документи, на цьому місці 10 червня 1651 року відбувся бій між козацько-татарським загоном під командуванням Хмелецького (можливо, Дженджалія) і польським загоном, який очолював реєстровий сотник Ясько Ясноборський. Козацький загін, що розмістився на ночівлю на околиці с. Перекалки, був зненацька захоплений поляками і, зазнавши великих втрат, був розбитий. Число полеглих козаків не відоме. На жаль, ця подія лишилася майже непоміченою і жоден історик не займався дослідженням цього історичного факту.
Ось уже більше як пів тисячоліття вітри та буревії історії здіймають куряву на шнирівських дорогах. Скільки подій, імен занесено цим пилом і стерто в пам’яті людській безповоротно?
Зберегти і передати наступним поколінням хоча б ту маленьку часточку відомостей з історії нашого села, що їх вдалося відшукати в архівах і записати з уст старожилів і є головною метою створення даного сайту. Це спроба оновити забуту історичну минувшину нашого села, відновивши таким чином розірваний за останні 60 років зв’язок поколінь, що є запорукою невмирущості народу.

 

1 Антонович Ф. в 123. Центральна бібліотека Академії наук України. Відділ рукописів.
2 Львівська наукова бібліотека, Ф. Бібліотека Оссолінських, №225, №358,359. Державний воєводський архів в м. Гданськ, шифр 300, 29/135, мл 331-331 об. (копія).